plenerowa sesja rodzinna fotografia Koszalin Sławno Słupsk Mielno Barbara Rompska

PLENEROWA SESJA RODZINNA

Rodzinna sesja plenerowa na placu zabaw w Koszalinie

Plenerowa sesja rodzinna wśród słoneczników przy Dworku Golikowo

Sesja na łące pełnej słoneczników przy Dworku Golikowo

Rodzinna sesja w plenerze nad morzem

Sesja rodzinna nad morzem z okazji roczku

Kiedy w zimie zastanawiałam się nad kolejnym letnim sezonem zdjęciowym szukałam pomysłu na jakiś oryginalny dodatek do sesji plenerowych. Natomiast nie chciałam też czegoś ciężkiego do noszenia i ustawiania i dekorowania już przepięknej natury. Widziałam już u innych fotografów huśtawki przywieszane na drzewach, tipi/namioty, rozwieszane girlandy, kwieciste ramy/bramy. Nie chciałam już powtarzać tych pomysłów i chyba WUJEK GOOGLE usłyszał moje rozmowy i w reklamach w podpowiedziach wyskoczył mi hamak ! BOHO HAMAK ! no strzał w dziesiątkę ! W dodatku kiedy uwielbiam robić sesje w lesie ! Bez zastanowienia kupiłam i czekał sobie na cieplejsze dni.

Teraz po zrobieniu kilkunastu sesji z hamakiem mogę tylko potwierdzić, że TAK, TO był strzał w 10 ! Pomimo, że każdy widząc jak rozkładam hamak myślał, że chyba zwariowałam, że położą się w środku to później każdy był zachwycony. Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają się bujać. Automatycznie pojawia się uśmiech na twarzy, a wszyscy w tej sytuacji są zmuszeni trochę się do siebie poprzytulać i dzięki temu wychodzą przepiękne kadry. Hamak oczywiście jest tylko dodatkiem do sesji, więc na sesjach powstaje również mnóstwo różnych kadrów bez niego.

Plenerowa sesja rodzinna nad morzem w trakcie deszczu

Plenerowa sesja rodzinna w ogrodzie przy Hotelu Bursztynowy Pałac

Sesja rodzinna w plenerze z okazji roczku Doriana

Bardzo często przygotowując się na sesje rodzinne z rocznymi czy dwuletnimi dziećmi słyszę od ich rodziców, że będę miało ciężko albo że nie sądzą ze coś w ogóle z tych zdjęć wyjdzie BO dziecko:
– jest niegrzeczne
– nie usiedzi w miejscu
-nic się nie słucha
– nie będzie współpracować
– nie będzie się uśmiechać
I ja wtedy odpowiadam, żeby się o to nie martwili bo cały sekret tkwi w tym, żeby to RODZICE ZE MNĄ WSPÓŁPRACOWALI a nie dziecko.

Na moich sesjach to my się dostosowujemy do małych dzieci, a nie one do nas. Jeśli ma ochotę biegać, to my się aktywnie bawimy razem z nimi. Jeśli ma ochotę być blisko mamy lub taty, a w sumie nie chce się nawet odkleić od nich to robimy zdjęcia przytulane. Generalnie jak się wsłuchamy w potrzeby dziecka to wszystko pójdzie dobrze. Na sesjach zawsze proszę rodziców o bawienie się w ulubione zabawy dziecka, o zainteresowanie go tym co się dzieje w koło, o pośpiewanie ulubionych piosenek a ja w tym czasie robię zdjęcia i wyłapuję te naturalne uśmiechy !
A jeśli chcecie, żeby dziecko faktycznie wysiedziało w miejscu bo chcecie uwiecznić swoją pociechę z rekwizytami z okazji roczku to robimy szybką akcję na początku sesji. Zaśpiewacie 1-2 piosenki czy opowiecie wierszyk stojąc za moimi plecami i po sprawie, a potem przechodzimy już do sesji rodzinnej bez rekwizytów 🙂

Plenerowa sesja rodzinna nad morzem i w kwitnącym rzepaku

Sesja mamy z córką w ogrodzie pełnym pięknych rododendronów oraz nad jeziorem Czarnym

Rodzinna sesja na łące wśród kwitnących chabrów i maków

W tym sezonie sesji plenerowych, poznałam mnóstwo nowych miejsc na zdjęcia. Najczęściej zdjęcia robiliśmy na plaży w Mielnie, jednak dla mnie ogromną przyjemnością jest robienie zdjęć w nowych pięknych miejscach. Znałam łąkę na której rosło mnóstwo chabrów oraz maków i odwiedziłam ja kilkakrotnie w tym sezonie. Poniżej plenerowa sesja rodzinna, ale chabrach zrobiłam również zdjęcia ślubne, które możecie zobaczyć tutaj.

Plenerowa sesja rodzinna w parku miejskim w Sławnie

Sesja rodzinna w sadzie owocowym i na łące pełnej kwitnących kwiatów

Przepiękne zdjęcia w sadzie owocowym wychodzą nie tylko kiedy jest w pełni rozkwitnięty, ale i w środku lata. Jaka jest to ogromna przyjemność kiedy można na boso chodzić po ciepłej trawie w cieniu liści bawiąc się z dzieckiem.

Plenerowa sesja rodzinna pełna uśmiechu – park miejski w Koszalinie

W naszych regionach na przełomie kwietnia i maja wszystkie drzewa owocowe przepięknie rozkwitają. W takiej scenerii zawsze wychodzi ciekawa sesja, nawet jak na dworze są jeszcze niskie temperatury. Towarzystwo rozkwitniętych kwiatów oraz pierwszych promieni słonecznych wpływa na człowieka tak, że uśmiechnie schodzi z twarzy.

Sesja rodzinna na plaży o zachodzie słońca

Plenerowa sesja rodzinna o zachodzie słońca nad morzem

Rodzinna sesja w plenerze nad morzem

Sesja plenerowa mamy z córką nad jeziorem Wyszebórz

  Dwie dorosłe kobiety, mama i córka. Mogę śmiało też napisać-dwie przyjaciółki. Atmosfera na sesji była wspaniała. Towarzyszyło nam mnóstwo emocji i wspomnień z dzieciństwa. Plenerowa sesja rodzinna jako prezent dla mamy to piękna pamiątka. Jeśli się zastanawiacie nad taką sesję z mamą, nie czekajcie na specjalną okazję ! Warto zrobić zdjęcia w plenerze póki jest ciepło i mamy piękną pogodę 

Sesja rodzinna z dziećmi wśród polnych kwiatów oraz na polu słoneczników- Koszalin

Z Emilią, Marcinem i ich dziećmi to już nie pierwsze moje spotkanie. Towarzyszyłam im już w trakcie chrztu świętego Marysi oraz robiliśmy razem sesję noworodkową. Uwielbiam z nimi współpracować. Zawsze są świetnie przygotowani i podczas zdjęć jest dużo śmiechu, przez co wychodzą takie piękne kadry !

Sesja rodzinna podczas spaceru w ogrodzie przy Pałacu Bursztynowym w Strzękęcinie oraz nad jeziorem Czarnym obok Koszalina

Wbrew pozorom to była zwykła plenerowa sesja rodzinna. Robiliśmy zdjęcia w parku, byliśmy na spacerze w ogrodzie przy Pałacu Bursztynowym. Na końcu pojechaliśmy zobaczyć jeziorko, którego wcześniej nie znałam. Całe szczęście wzięłam aparat w rękę. Dziewczyny postanowiły wskoczyć do wody, a dodatkowo trafiliśmy na piękny zachód słońca. I przypadkiem powstały takie zdjęcia!!! 

To była zwariowana sesja ! Pozytywnie zakręceni rodzice i pełne energii i pomysłów córki. W połączeniu jak mieszanka wybuchowa. Zrobiłam tak dużo zdjęć, że miałam później problem z ich selekcją… Ale kiedy na zdjęciach same uśmiechnięte buzie to szkoda usuwać jakiekolwiek kadry.

Myślę, że nie tylko Kasia i Jarek przekonali się już, że w efekcie współpracy ze mną dostaje się galerię pełną przeróżnych kadrów. Śmiało można z nich wybrać zdjęcia do ramek jak i ze wszystkich można stworzyć wspaniałą fotoksiążkę.

Zwariowana sesja rodzinna w zbożu- Słupsk

To była zwariowana spontaniczna sesja! Z Dagmarą, Mariuszem i Szymonem mieliśmy zrobić tylko kilka ujęć rodzinnych na pamiątkę, ale w ostatniej chwili wpadł jeszcze inny pomysł. Czemu do zdjęć nie wykorzystać ich wspólnego zainteresowania ? Efektem tego była dodatkowo szybka romantyczna sesja we dwoje. Pierwszy raz robiłam zdjęcia w takim stylu, ale chyba coś z tego wyszło.

Noworodkowa sesja rodzinna plenerowa o zachodzie słońca- Koszalin

Szybka sesja z maluszkiem w plenerze to strzał w dziesiątkę na uwiecznienie pięknych rodzinnych chwil po narodzeniu dziecka.

Rodzinna sesja plenerowa o zachodzie słońca

Sesja plenerowa rodzinna w parku Książąt Pomorskich w Koszalinie

Mama, dwie córki i wnuczek. Kolejna wspaniała sesja, w której jednocześnie fotografuję trzy pokolenia. Tym razem trafiliśmy do parku kwitnących róż. Kilka razy robiłam już sesję w koszalińskim parku. Za każdym razem zdjęcia są całkowicie inne przez to, że jest tam tak dużo różnych miejsc i różnej roślinności ! 

Sesja rodzinna plenerowa w domowym ogródku w Darłowie

Sesja rodzinna plenerowa z okazji dnia mamy nad jeziorem w Świdwinie

Rodzinna sesja plenerowa wśród kwitnących drzew w parku w Koszalinie

Więcej zdjęć z rodzinnej sesji z roześmianą rodzinką Anity możecie zobaczyć na blogu

„Zimowa” sesja rodzinna w Kaźmierzu k. Poznania