plenerowa sesja rodzinna fotografia Koszalin Sławno Słupsk Mielno Barbara Rompska

PLENEROWA SESJA RODZINNA

Plenerowa sesja rodzinna wśród słoneczników przy Dworku Golikowo

Sesja na łące pełnej słoneczników przy Dworku Golikowo

Rodzinna sesja w plenerze nad morzem

Sesja rodzinna nad morzem z okazji roczku

Kiedy w zimie zastanawiałam się nad kolejnym letnim sezonem zdjęciowym szukałam pomysłu na jakiś oryginalny dodatek do sesji plenerowych. Natomiast nie chciałam też czegoś ciężkiego do noszenia i ustawiania i dekorowania już przepięknej natury. Widziałam już u innych fotografów huśtawki przywieszane na drzewach, tipi/namioty, rozwieszane girlandy, kwieciste ramy/bramy. Nie chciałam już powtarzać tych pomysłów i chyba WUJEK GOOGLE usłyszał moje rozmowy i w reklamach w podpowiedziach wyskoczył mi hamak ! BOHO HAMAK ! no strzał w dziesiątkę ! W dodatku kiedy uwielbiam robić sesje w lesie ! Bez zastanowienia kupiłam i czekał sobie na cieplejsze dni.

Teraz po zrobieniu kilkunastu sesji z hamakiem mogę tylko potwierdzić, że TAK, TO był strzał w 10 ! Pomimo, że każdy widząc jak rozkładam hamak myślał, że chyba zwariowałam, że położą się w środku to później każdy był zachwycony. Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają się bujać. Automatycznie pojawia się uśmiech na twarzy, a wszyscy w tej sytuacji są zmuszeni trochę się do siebie poprzytulać i dzięki temu wychodzą przepiękne kadry. Hamak oczywiście jest tylko dodatkiem do sesji, więc na sesjach powstaje również mnóstwo różnych kadrów bez niego.

Plenerowa sesja rodzinna nad morzem w trakcie deszczu

Plenerowa sesja rodzinna w ogrodzie przy Hotelu Bursztynowy Pałac

Sesja rodzinna w plenerze z okazji roczku Doriana

Bardzo często przygotowując się na sesje rodzinne z rocznymi czy dwuletnimi dziećmi słyszę od ich rodziców, że będę miało ciężko albo że nie sądzą ze coś w ogóle z tych zdjęć wyjdzie BO dziecko:
– jest niegrzeczne
– nie usiedzi w miejscu
-nic się nie słucha
– nie będzie współpracować
– nie będzie się uśmiechać
I ja wtedy odpowiadam, żeby się o to nie martwili bo cały sekret tkwi w tym, żeby to RODZICE ZE MNĄ WSPÓŁPRACOWALI a nie dziecko.

Na moich sesjach to my się dostosowujemy do małych dzieci, a nie one do nas. Jeśli ma ochotę biegać, to my się aktywnie bawimy razem z nimi. Jeśli ma ochotę być blisko mamy lub taty, a w sumie nie chce się nawet odkleić od nich to robimy zdjęcia przytulane. Generalnie jak się wsłuchamy w potrzeby dziecka to wszystko pójdzie dobrze. Na sesjach zawsze proszę rodziców o bawienie się w ulubione zabawy dziecka, o zainteresowanie go tym co się dzieje w koło, o pośpiewanie ulubionych piosenek a ja w tym czasie robię zdjęcia i wyłapuję te naturalne uśmiechy !
A jeśli chcecie, żeby dziecko faktycznie wysiedziało w miejscu bo chcecie uwiecznić swoją pociechę z rekwizytami z okazji roczku to robimy szybką akcję na początku sesji. Zaśpiewacie 1-2 piosenki czy opowiecie wierszyk stojąc za moimi plecami i po sprawie, a potem przechodzimy już do sesji rodzinnej bez rekwizytów 🙂

Plenerowa sesja rodzinna nad morzem i w kwitnącym rzepaku

Sesja mamy z córką w ogrodzie pełnym pięknych rododendronów oraz nad jeziorem Czarnym

Rodzinna sesja na łące wśród kwitnących chabrów i maków

W tym sezonie sesji plenerowych, poznałam mnóstwo nowych miejsc na zdjęcia. Najczęściej zdjęcia robiliśmy na plaży w Mielnie, jednak dla mnie ogromną przyjemnością jest robienie zdjęć w nowych pięknych miejscach. Znałam łąkę na której rosło mnóstwo chabrów oraz maków i odwiedziłam ja kilkakrotnie w tym sezonie. Poniżej plenerowa sesja rodzinna, ale chabrach zrobiłam również zdjęcia ślubne, które możecie zobaczyć tutaj.

Plenerowa sesja rodzinna w parku miejskim w Sławnie

Sesja rodzinna w sadzie owocowym i na łące pełnej kwitnących kwiatów

Przepiękne zdjęcia w sadzie owocowym wychodzą nie tylko kiedy jest w pełni rozkwitnięty, ale i w środku lata. Jaka jest to ogromna przyjemność kiedy można na boso chodzić po ciepłej trawie w cieniu liści bawiąc się z dzieckiem.

Plenerowa sesja rodzinna pełna uśmiechu – park miejski w Koszalinie

W naszych regionach na przełomie kwietnia i maja wszystkie drzewa owocowe przepięknie rozkwitają. W takiej scenerii zawsze wychodzi ciekawa sesja, nawet jak na dworze są jeszcze niskie temperatury. Towarzystwo rozkwitniętych kwiatów oraz pierwszych promieni słonecznych wpływa na człowieka tak, że uśmiechnie schodzi z twarzy.

Sesja rodzinna na plaży o zachodzie słońca

Plenerowa sesja rodzinna o zachodzie słońca nad morzem

Rodzinna sesja w plenerze nad morzem

Sesja plenerowa mamy z córką nad jeziorem Wyszebórz

  Dwie dorosłe kobiety, mama i córka. Mogę śmiało też napisać-dwie przyjaciółki. Atmosfera na sesji była wspaniała. Towarzyszyło nam mnóstwo emocji i wspomnień z dzieciństwa. Plenerowa sesja rodzinna jako prezent dla mamy to piękna pamiątka. Jeśli się zastanawiacie nad taką sesję z mamą, nie czekajcie na specjalną okazję ! Warto zrobić zdjęcia w plenerze póki jest ciepło i mamy piękną pogodę 

Sesja rodzinna z dziećmi wśród polnych kwiatów oraz na polu słoneczników- Koszalin

Z Emilią, Marcinem i ich dziećmi to już nie pierwsze moje spotkanie. Towarzyszyłam im już w trakcie chrztu świętego Marysi oraz robiliśmy razem sesję noworodkową. Uwielbiam z nimi współpracować. Zawsze są świetnie przygotowani i podczas zdjęć jest dużo śmiechu, przez co wychodzą takie piękne kadry !

Sesja rodzinna podczas spaceru w ogrodzie przy Pałacu Bursztynowym w Strzękęcinie oraz nad jeziorem Czarnym obok Koszalina

Wbrew pozorom to była zwykła plenerowa sesja rodzinna. Robiliśmy zdjęcia w parku, byliśmy na spacerze w ogrodzie przy Pałacu Bursztynowym. Na końcu pojechaliśmy zobaczyć jeziorko, którego wcześniej nie znałam. Całe szczęście wzięłam aparat w rękę. Dziewczyny postanowiły wskoczyć do wody, a dodatkowo trafiliśmy na piękny zachód słońca. I przypadkiem powstały takie zdjęcia!!! 

To była zwariowana sesja ! Pozytywnie zakręceni rodzice i pełne energii i pomysłów córki. W połączeniu jak mieszanka wybuchowa. Zrobiłam tak dużo zdjęć, że miałam później problem z ich selekcją… Ale kiedy na zdjęciach same uśmiechnięte buzie to szkoda usuwać jakiekolwiek kadry.

Myślę, że nie tylko Kasia i Jarek przekonali się już, że w efekcie współpracy ze mną dostaje się galerię pełną przeróżnych kadrów. Śmiało można z nich wybrać zdjęcia do ramek jak i ze wszystkich można stworzyć wspaniałą fotoksiążkę.

Zwariowana sesja rodzinna w zbożu- Słupsk

To była zwariowana spontaniczna sesja! Z Dagmarą, Mariuszem i Szymonem mieliśmy zrobić tylko kilka ujęć rodzinnych na pamiątkę, ale w ostatniej chwili wpadł jeszcze inny pomysł. Czemu do zdjęć nie wykorzystać ich wspólnego zainteresowania ? Efektem tego była dodatkowo szybka romantyczna sesja we dwoje. Pierwszy raz robiłam zdjęcia w takim stylu, ale chyba coś z tego wyszło.

Noworodkowa sesja rodzinna plenerowa o zachodzie słońca- Koszalin

Szybka sesja z maluszkiem w plenerze to strzał w dziesiątkę na uwiecznienie pięknych rodzinnych chwil po narodzeniu dziecka.

Rodzinna sesja plenerowa o zachodzie słońca

Sesja plenerowa rodzinna w parku Książąt Pomorskich w Koszalinie

Mama, dwie córki i wnuczek. Kolejna wspaniała sesja, w której jednocześnie fotografuję trzy pokolenia. Tym razem trafiliśmy do parku kwitnących róż. Kilka razy robiłam już sesję w koszalińskim parku. Za każdym razem zdjęcia są całkowicie inne przez to, że jest tam tak dużo różnych miejsc i różnej roślinności ! 

Sesja rodzinna plenerowa w domowym ogródku w Darłowie

Sesja rodzinna plenerowa z okazji dnia mamy nad jeziorem w Świdwinie

Rodzinna sesja plenerowa wśród kwitnących drzew w parku w Koszalinie

Więcej zdjęć z rodzinnej sesji z roześmianą rodzinką Anity możecie zobaczyć na blogu

„Zimowa” sesja rodzinna w Kaźmierzu k. Poznania

Jesienna sesja rodzinna na Kaszubach. Niezabyszewo k. Bytowa

Ponownie byłam na zdjęciach w tym pięknym miejscu. Chociaż teraz były mniej sprzyjające warunki pogodowe niż na poprzedniej romantycznej sesji Oli i Pawła. Pomimo okropnego wiatru i niskiej temperatury zrobiliśmy szybki spacer po gospodarstwie. Myślę, że udało się zrobić świetną pamiątkę rodzinną w szczególności, że w sesji uczestniczyły trzy pokolenia jednocześnie. Ciekawa jestem jak wygląda zimą ta piękna okolica Kaszub? I jaka będzie kolejna sesja w tym miejscu ? Może w większym składzie?

Sesja plenerowa w Gwiazdowie obok Sławna

Jeżeli podobają Ci się moje kadry i chciałbyś skorzystać z moich usług to zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą rodzinną, oraz do odwiedzenia moich stron na portalach społecznościowych facebook oraz instagram.