wieczór panieński nad morzem, sesja zdjęciowa, fotograf Mielno Koszalin Kołobrzeg, Rompska Barbara

Wieczór panieński nad morzem

Praktycznie każda Panna Młoda marzy o swoim wieczorze panieńskim, kiedy to wspólnie z przyjaciółkami spędzi swoje ostanie chwile ,,wolności”.

wieczór panieński nad morzem w apartamencie, Barbara Rompska, fotograf Koszalin, napis Bride, biała sukienka, taras, taras, Mielno, Morze Bałtyckie

Organizacja takiej imprezy to często niełatwe zadanie, które zazwyczaj powierzane jest świadkowej.  Wieczór panieński nad morzem, w górach a może w wielkim mieście? Aby nieco Wam to ułatwić opublikowałam już kilka wskazówek w jednym ze wpisów :

Jeśli zdecydujecie się zorganizować wieczór panieński nad morzem to poniższy wpis jest dla Was !

Sezon ślubny przypada głównie na letnie miesiące, co tylko sprzyja w organizowaniu imprez plenerowych. Ze względu na moje miejsce zamieszkania ( Koszalin ) bardzo często biorę udział w imprezach tego typu.

wieczór panieński, sesja plenerowa nad morzem, zachód słońca, Morze Bałtyckie, czarne sukienki, panna młoda, koronkowa sukienka, piasek, plaża, fotograf Koszalin, Barbara Rompska

Organizacja wieczoru panieńskiego nad morzem to świetny pomysł, ponieważ mamy wtedy duże pole do popisu.  Polska ma dość rozległą linię brzegową, co daje nam wiele możliwości jeśli  chodzi o wybór lokalizacji. Możemy zdecydować się na niewielkie, spokojne  miasteczka (Ustka, Darłowo, Kołobrzeg) czy udać się do miejscowości typowo imprezowych ( Trójmiasto, Mielno). Do wyboru mamy także różne typy noclegów:  domki letniskowe, hotele, apartamenty.  Wszystko zależy od upodobań Panny Młodej i wyboru atrakcji.

wieczór panieński nad morzem, apartament, domek ratownika, plaża, Mielno, fotograf Koszalin, Barbara Rompska

Poniżej przedstawię kilka pomysłów, aby ten wyjątkowy wieczór był spełnieniem marzeń Panny Młodej :

  • piknik na plaży – najpopularniejsza forma spędzania imprezy na plaży. Tu wszystko zależy od naszej kreatywności. Wystarczy rozłożyć, koce, poduszki i przygotować kosze z jedzeniem, szampana i rozpocząć zabawę. Można uzyskać jeszcze lepszy efekt, jednak wymaga on nieco większego wkładu i przygotowania czyli zorganizować meble : kanapy z palet, stoliki, ze skrzynek a także zadbać o dodatki. Świetnie sprawdzą się pochodnie, dekoracje balonowe, gadżety do fotobudki. Jeśli nie chcecie zająć się przygotowaniami osobiście, możecie skorzystać z usług dekoratorki. W trakcie pikniku nie zapomnijcie o dobre zabawie, czyli o zadaniach dla panny młodej.
  • wodne szaleństwo – jeśli Panna Młoda w wodzie czuje się jak syrena i lubi sporty ekstremalne to świetnym pomysłem będzie wykupienie takiej atrakcji dla niej bądź dla wszystkich gości. Może to być zarówno przejażdżka bananem, motorówką, oponą czy coś bardziej wymagającego : flyboard, lekcja windsurfingu czy kiteserfingu.
  • rejs statkiem – macie nieco większy budżet? To możecie zorganizować before na statku czy katamaranie. Rejsy organizowane są w większych miejscowościach i mogą zapewnić nam świetną atrakcję na rozpoczęcie imprezy. Nie zapomnijcie zabrać na pokład przekąsek i np. szampana. Oczywiście zanim zorganizujecie taką atrakcję upewnijcie się, że zarówno Panna Młoda jak i pozostali goście nie mają choroby morskiej 😀
  • apartament/ restauracja z widokiem – świetną atrakcją może być kolacja w restauracji położonej na dachu budynku z widokiem na zachód słońca czy udział z zorganizowanej tam imprezie. Można również wynająć apartament i w nim bawić się do białego rana urządzając sobie SPA czy profesjonalną sesję zdjęciową.
  • sesja zdjęciowa– Waszą zabawę warto uwiecznić na fotografiach, by wspólne zdjęcia były pamiątką na długie lata, a same będziecie mogły poczuć się przed obiektywem jak modelki !
piknik na plaży, sesja zdjęciowa, panieński nad morzem, dekoracje, panna młoda, Mielno, zimne ognie

Zdjęcia z wieczoru panieńskiego, będą nie tylko utrwaleniem waszych wspomnień. Sesja zdjęciowa w trakcie trwania imprezy to także dodatkowa atrakcja.

Podczas wieczoru panieńskiego, wykonuję reportaż z Waszej imprezy : towarzyszę Wam podczas zabaw, wręczania prezentów czy korzystania z przeróżnych atrakcji. Oprócz takich ujęć wykonuję też zdjęcia indywidualne czy grupowe, w przeróżnych sceneriach i z wykorzystaniem dodatkowych akcesoriów. Świetnym pomysłem oprócz zorganizowania sesji jest elegancki fotoalbum zrobiony ze zdjęć wykonanych podczas imprezy.

Waszą sesję możemy nieco urozmaicić wykorzystując race dymne (są poręczne, śmiało można trzymać je w dłoni i dają niesamowity efekt na zdjęciach), zimne ognie (wykorzystując je również możemy liczyć na niezwykłe ujęcia, dla uzyskania lepszego efektu warto odpalić je po zmroku) czy lampiony (jeśli ni am wiatru). Zdjęcia możemy również wykonać w wodzie, na plaży o zachodzie słońca, na molo czy przy falochronach.

panieński, Morze Bałtyckie, kolorowe race dymne, lampiony, sesja zdjęciowa, Mielno, babski, Barbara Rompska

Jeśli zadecydujecie, że to właśnie ja będę uwieczniać Waszą zabawę to warto pamiętać o kilku ważnych sprawach.

W trakcie imprezy starajcie się zbytnio nie bałaganić. Rzeczy, które nie są w danej chwili niezbędne można pochować w szafach czy wynieść do innego pokoju, tak by miejsce wyglądało schludniej i czyściej.

Jeśli chcecie na zdjęciach mieć ładne makijaże, fryzury, paznokcie itp. to zadbajcie o to wcześniej. Nie zajmuję się przerabianiem waszych twarzy w Photoshopie czy nakładaniem filtrów. To samo dotyczy Waszej bielizny : w postprodukcji nie usuwam ramiączek od stanika oraz nie łatam dziur w skarpetach 🙂

By nadać odpowiedniego akcentu i klimatu Waszej imprezie warto udekorować miejsce w którym będziemy robić zdjęcia. Wystarczy parę balonów i już sceneria gotowa.

Wiadomo, że podczas trwania wieczoru panieńskiego często sięgamy po alkohol. Jeśli macie ochotę to jak najbardziej wypijcie przed sesją drinka czy lampkę szampana, który nieco Was rozluźni. Powstrzymajcie się jednak przed piciem dużych ilości, abyśmy nie straciły kontaktu ze sobą podczas zdjęć.

Wybierając się na sesję na plaży nie zakładajcie szpilek. Są nie tylko niepraktyczne i niewygodne w chodzeniu po piasku, ale przede wszystkim nie pasują do scenerii i klimatu. Postawcie na swobodę i biegajcie po plaży na boso 🙂

Podsumowując, coraz częściej decydujecie się na organizację wieczoru panieńskiego nad morzem. Wykorzystując chociaż niektóre z powyższych wskazówek spędzicie wspólnie niezapomnianą imprezę, a szum fal i dobre towarzystwo sprawi, że Panna Młoda będzie miała chwilę wytchnienia przed zbliżającym się weselnym szaleństwem.

Marzy Wam się wieczór panieński nad morzem z sesją zdjęciową? Zapraszam Was do zapoznania się z moją ofertą oraz do odwiedzenia moich stron na portalach społecznościowych facebook oraz instagram.